PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=619081}

Akacje

Las Acacias
6,4 900
ocen
6,4 10 1 900
Akacje
powrót do forum filmu Akacje

Może nie jestem wielkim kino maniakiem, ale nie sadziłem, że takie beznadziejne film ktoś kręci, a inni - co gorsza - się tym zachwycają...

Z całego filmu podobał mi się komentarz jakiegoś chłopaka w kinie, że napisy końcowe to najlepsza scena tego filmu oraz jak cala sala buchnęła śmiechem na sam koniec.

michallodz2

COOL STORY BRO.
Faktycznie, nie jesteś.

michallodz2

Uwielbiam takie beznadziejne filmy :) I co gorsze, zachwycam się nimi :) I cieszę się, że oprócz hollyłódzkich wspaniałości, można wygrzebać takie gnioty :)

A teraz serio - całkiem niezły film o rodzącej się miłości. Koniec, kropka.

użytkownik usunięty
michallodz2

Zgadzam się z michalllodz2. Film tragiczny. Od razu mówię, przekaz zrozumiałam: miłość, samotność, przełamywanie lodów i pozostała część pseudo uduchowionego bełkotu. Nie zawiera w sobie nic co można byłoby uznać za ciekawe. O, przepraszam! Buzia dziecka jest ładniutka.
Film jest tak "awangardowy", że sama awangarda by się nad nim załamała.

ocenił(a) film na 9

w takim razie śmieszę z informacją , że jednak filmu nie zrozumiałeś - przykro mi. Niestety, sam z siebie nie zrobisz znawcy kina, będąc nastawionym anty na wszystko co dla ciebie niezrozumiałe. Znalazłbym całą masę filmów, którą w podobny sposób byś odrzucił. A ten tekst o awangardzie... kim ty jesteś hahaha

moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie się zabieracie za takie kino, widzę jakie preferujesz kino, jakie wysoko oceniasz., Watpie zebys swiadomoscia wychodzil/la poza to, zreszta po co?

ocenił(a) film na 3
michallodz2

Niestety zgadzam się z michallodz2 (choć ja oglądałem już gorsze filmy, choćby "cosmopolis"). Piszę niestety bo mimo, że też nie jestem "wielkim kino maniakiem", lubię ambitne kino które różni się od typowej komercyjnej sieczki. Tyle, że "Akacje" to także sieczka tyle, że niekomercyjna.
Jak mawiał Alfred Hitchcock "Film to życie, z którego wymazano plamy nudy". W "Akacjach" jest co prawda życie, prawda i realizm (niekiedy niepotrzbnie jak np scena mycia) ale jest i nuda. Jeszcze większa niż w samym życiu. A cały film bez straty treści można by zmieścić w jakiś kwadrans albo i krócej. Oglądałem ostatnio półtorej minutowy filmik w którym więcej się dzieje
http://www.youtube.com/watch?v=QupzG_4RaAQ&feature=my_watch_later_videos&list=WL C1F4AAF2F424135A
Jedynym plusem filmu jest faktycznie ładniutka buźka dziecka i uśmiech matki. To wszystko. Radzę więc omijać ten film szerokim łukiem.
A spragnionym dobrego kina polecam http://vod.pl/#!szukaj:/1,,,,,trafnosc,0,s?q=Woody%20Allen

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones