PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5684}

Forteca

Fortress
6,3 3 677
ocen
6,3 10 1 3677
5,8 4
oceny krytyków
Forteca
powrót do forum filmu Forteca



Więźniowie planują ucieczkę, a mimo, że ciągle monitorowane są ich myśli swobodnie wdrażają plan w życie i nie ma żadnych sytuacji reakcji na to co robią ze strony obsługi.


Szef więzienia ciągle łamie prawo dla własnych korzyści mimo, że w pokoju ma komputer który ciągle go nadzoruje...

Scena porodu na końcu filmu i rozjazd w banalny sposób jednej z kluczowych postaci filmu. To bardzo idiotyczna scena.


Po za tym film to masakra wbija się w głowę jak żaden inny i jest wstrząsający i godny polecenia. Bardzo dużo ciekawych pomysłów, które wg. mnie potem zastosowano w filmie cube.

Movie_Crash_Man

Szef więzienia umieścił w jednej celi Lamberta i tego murzyna, który był jego służącym i nic z tym nie zrobił nawet wtedy kiedy żona Lamberta zamieszkała u niego, a Lambert zdążył już wyzdrowieć. Czy nie brał pod uwagę możliwości spisku?

Kobieta będąca w szczytowym momencie porodu, której udało się z łatwością zbiec przed rozpędzoną ciężarówką sterowaną przez wysoko rozwinięte AI też wydaje mi się nieco naciąganym pomysłem.

Movie_Crash_Man

Nie wiem po co takie tematy tworzyć. Film został stworzony dla Twojej satysfakcji (pomijając twórców), w związku z tym nie widzę powodów żeby czepiać się drobiazgów. To tylko film, i tak najprawdopodobniej ściągnąłeś go z internetu.

ocenił(a) film na 7
Fugun

jak nie wiesz to nie pisz w temacie.

Movie_Crash_Man

Słuszna uwaga.

ocenił(a) film na 7
Movie_Crash_Man

A po co tworzysz takie tematy?

ocenił(a) film na 5
Movie_Crash_Man

W porównaniu z częścią drugą ten film jest niezwykle rzeczowy i logiczny:)

ocenił(a) film na 7
Movie_Crash_Man

Albo np. skąd mieli wiedzieć, że komputer wysadzi te ich ustrojstwa z żołądka, skoro mógł tylko włączyć paraliżowanie ich bólem?
A największy kabaret to granica z Meksykiem - ich kraj to państwo policyjne, a granicę stanowi niepilnowany przez nikogo płot z siatki?
He he, masa pierdół w tym filmie, ale z sentymentu daję 7.

ocenił(a) film na 7
Bodzepor

Ten płot z siatki miałby sens w ramach państwa światowego. Jeśli bowiem w USA walczy się z "przeludnieniem", to nie miałoby to sensu, gdyby działo się tylko tam.
Nie wspominając o pomyśle budowania więzienia tuż przy granicy, za którą nie ma się jurysdykcji.

Jednakże, radość bohaterów z ucieczki za granicę jest autentyczna. Może nie czytali "umów międzynarodowych"?

ocenił(a) film na 6
Bodzepor

hehe no tak, z tą granicą to faktycznie :) Ale dziś takie wpadki są traktowane jak "smaczki ery vhs". Bo na przykład ja, w tamtych czasach (jako dzieciak) w ogóle nie wiedziałem, jak wygląda granica, tym bardziej meksykańska. Teraz można kamerka internetową podglądać życie dzikich zwierząt w rezerwatach, a wtedy...


ocenił(a) film na 7
Movie_Crash_Man

Czyli mamy sporo wad, ale poza tymi wadami kryje się masa mrożących krew w żyłach scen i wiele napięcia dlatego to błędy nie przeszkadzają by dać wysokie 7/10 jest to film, do którego nie raz wracałem. Dwójka no comment.

ocenił(a) film na 7
Movie_Crash_Man

"wysokie 7/10", ale film masz oceniony na 5 w tym momencie. Filmweb podpowiada.

ocenił(a) film na 7
Movie_Crash_Man

-Nie oglądałeś uważnie,ich myśli monitorowane były od czasu do czasu ,a nie ciągle.
-Przecież komputer ostrzegał naczelnika ale ten zignorował go,w końcu komputer odsunął go od stanowiska i wyznaczył zamiennika

A sam pomysł nie jest jakiś futurystyczny,w Chinach przecież jest ograniczenie do jednego dziecka,za więcej grożą kary.Już mamy 8 miliardów ludzi a ta liczba ciągle szybko rośnie ,złoża są na wyczerpaniu,środowisko jest zanieczyszczone do granic etc.więc jeśli ci już żyjący mają mieć jako takie życie muszą poważnie pomyśleć o ograniczeniu liczby ludności.

ocenił(a) film na 7
CelineMarie

Monitorowane były ciągle...Przecież nie mogli nawet śnić..
Komputer reagował śmiesznie późno.


Nie. Skądże nie jest futurystyczny xd Pokaż mi więzienia z taką techniką.
Oczywiste, że ograniczenia dzieci w Chinach występuje od lat.

ocenił(a) film na 7
Movie_Crash_Man

Czytaj ze zrozumieniem -POMYSŁ ograniczenia płodności nie jest futurystyczny a nie więzienie
i ich myśli były monitorowane wtedy kiedy ta maszyna/kamera czy co to było ich skanowała.Ludzie oglądajcie uważniej filmy

ocenił(a) film na 7
CelineMarie

O Paniu nauczycielko. XD
To było dwa lata temu, ale wiem dobrze co oglądałem. Niestety chyba będę musiał sobie odświeżyć film.

ocenił(a) film na 1
Movie_Crash_Man

walka z ciężarówką przejdzie do historii

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones