PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=397385}

Morderstwa w Oxford

The Oxford Murders
6,3 3 697
ocen
6,3 10 1 3697
Morderstwa w Oxford
powrót do forum filmu Morderstwa w Oxford

1. przeraźliwie nudny - w filmie mało się dzieje - ciągle gadają o liczbach :)
2. to co miało być atutem tego filmu - czyli osadzenie go w realiach naukowych i matematycznych zagadek jest jego najgorszą stroną - cały czas tylko słuchamy kolejnych twierdzeń, domysłów i teorii. a ostatecznie i tak nie wiadomo po co to wszystko było
3. rozwikłanie zagadki to jakiś słaby żart :/
4. thrillera to w tym filmie nie ma co się doszukiwać, to tylko bardzo słaby kryminał
5. nieprawdziwa historia Enigmy - Turing jedynie stworzył maszynę do odczytywania kodu Enigmy - sam kod złamali Polacy - szkoda że autorzy tego pseudonaukowego kiczu o tym nie wiedzieli.
6. aktorstwo też słabe

ocenił(a) film na 3
trzecie_biada

1. zgadzam się
2. zgadzam się bardzo
3. zgadzam się bardziej
4. jeszcze bardziej się zgadzam
5. tu się zgadzam najbardziej
6. też się zgadzam, chociaż Hurt'owi nie mam nic do zarzucenia

ocenił(a) film na 4
trzecie_biada

Popieram argumenty a na samym początku już mnie zniechęciło przypisanie sobie sukcesu rozszyfrowania Enigmy ale tak uczą w szkołach w Anglii że to oni ją rozszyfrowali a to g.... prawda !!! 4/10 !

rzoska

No ja przepraszam bardzo, ale my rozszyfrowaliśmy Enigmę przedwojenną. W miarę jak Niemcy ją ulepszali, zabrakło nam po prostu funduszy (!), aby móc się przy niej bawić dalej. Wtedy to pokazaliśmy wyniki na Zachodzie mając nadzieję, że rządy krajów takich jak Anglia czy Francja dofinansują badania nad rozbrojeniem Enigmy. Udało się to zrobić w Anglii(tzw. bomby Turinga). Oczywiście prawdą jest, że Polacy zrobili pierwsze kroki i rozgryźli Enigmę, ale koncept został rozwinięty (znacznie) właśnie w Anglii, i nie można powiedzieć, że przypisują sobie oni nasz sukces...

trzecie_biada

UWAGA: kolejny znafca filmowy wypełzł spod kamienia pod którym siedział. uważać na nogi!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones