Elijah WoodI

Elijah Jordan Wood

7,9
31 064 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Elijah Wood

bo słyszałam jak inni wymawiają fonetycznie Elijah albo Elajże

elinka_p

Jeśli zna się fonetykę angielską, to bardzo proste.Wytłumaczę Ci.
Więc tak...pisze się ELIJAH- "E" wymawia się jako "I", "L" normalnie, "I" czyta się "AI", "J" jako "DŻ", "A" normalnie, a "H" na końcu wyrazu w języku angielskim się nie wymawia- wychodzi więc ILAIDŻA.
Pozdrawiam;*

użytkownik usunięty
Shire_Velvet

buahaahahha ilaidża??? czy cie koles prad porazil ze takie pierdoly wypisujesz???:D czy angielskiego nie miales w szkole???:)
zatem gdy masz slowko np earth to czytamy jest irf czy erf, lub np experience...:) e czytamy normalnie w wielu przypadkach

moim zdaniem czyta sie to po prostu Elijah (moze bez h na koncu) (skrot-- Eli)

Słuchaj Greenvalley, po pierwsze to nie KOLEŚ, bo jestem DZIEWCZYNĄ, a po drugie NAJLEPSZĄ z angielskiego w całej mojej szkole!Mam z tego przemiotu SZÓSTKĘ, jeśli cię to interesuje.
Prad mnie poraził? WYPRASZAM SOBIE! Jeśli twoim zdaniem Jego mię czyta się tak samo, jak się pisze, to oznacza, że to TY jesteś z angielskiego kompletnym niekukiem! Wiem, że moje tłumaczenia i wyjaśnienia zasad fonetyki angielskiej obiją się o ciebie jak groch o ścianę, więc obejrzyj sobie TO- http://yogabbagabba.com/?setEntryID=372#/elijah_wood
No i JAK się przedstawił?
I co łyso ci? ŁYSO ci pustaku?

Shire_Velvet

uwielbiam ten filmik! ;) nie wiem gdzie ty to wynalazlas;)

agaciap

Hehe...przeglądałam w googlach strony o Elijah'u i po prostu na to natrafiłam xD
Pozdrawiam;*

Shire_Velvet

Zgadzam sie z Tobą, czyta sie ilaidża .

panciowojcik

To prawda, tak się wymawia. W "Vampire Diaries" występuje postać o takim imieniu i lektor czyta je w ten właśnie sposób.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Nie no ludzie co za cham, wykopcie go stąd ;/
Brak mi słów.

Skąd masz wiedzieć czy ja jestem chłop czy baba? A czy wiesz, że obok avatara znajduje się taki znaczek określający płeć? A poza tym z tą twarzą gościa...to przecież zdjęcie Elijah'a Wooda, więc o niczym nie świadczy!
Co cię interesuje moja ocena z angielskiego? Oskarżałeś mnie o nieznajomość tego języka, dlatego napisałam!
Spedalona bajka? No sorry, ale to jest amerykański program edukacyjno-rozrywkowy dla dzieci!
A te twoje "po 4" jest już takie chamskie...najpierw nie znasz angielskiego i głupio upierasz się przy swoim i do tego po mnie jedziesz, a teraz, kiedy udowodniłam ci, że to ja mam rację, nawet nie raczyłeś przeprosić! Ba, dalej mnie wyzywasz! Mnie i Elijah'a! Jak Go nie lubisz, to nie pisz na tym forum! Bo JA ci Eli'ego obrażać NIE POZWOLĘ.

Shire_Velvet

haha też mnie rozśmnieszyło Twoje tłumaczenie wymawiania jego imienia, ale spoko jeśli tak powinno być :P =]

Shire_Velvet

Shire, nie przejmuj się, takich jak on jest pełno w sieci. Ja z takich postów się śmieję, bo czasem tylko to pozostaje.
Co do imienia - dość niezwykłe, to i wymowa nie jest zwyczajna. Przychylam się do tego, że wymawia się je "Ilajdża".
Pozdrawiam.

Melisandra

nie musiałaś pisać, że najlepsze w klasie/szkole jesteś... ale masz rację - ja od zawsze czytałam jego imię i-l-a-i-d-ż-a

mary_sue

Mam taką stronę, na której specjalnie sprawdzałam jak się wymawia jego imię. Rzeczywiście 'Ilaidża' lub 'Ilaidże', to zależy od akcentu.
A ty 'Shire' się nie przejmuj, ja już przestałam się kłócić z takimi typami, bo to nie ma sensu ;)

Shire_Velvet

Hahahahahahahhahahahhahahahhahahahhahaahhahahahahahaahhahahahahaaaa
Ch** z tym jak to się wymawia.
Ten filimik...
Dostałam hiperwentylacji, duszę się i umieram. Chyba ze trzy razy to pauzowałam żeby się uspokoić i obejrzeć to normalnie.
Nie wiem skąd ty to masz...
Lowe :*

Shire_Velvet

ok, masz racje wymawia się w taki sposób w jaki powiedziałaś (@Undefinied ,i ja dostałam hiperwentylacji przy filmiku:)), ale Twój komentarz jest bardziej żenujący niż kolegi, więc na Twoim miejscu nie komentowałabym wcale. Nikt cię skromności nie uczył? Poza tym skoro TAKA DOBRA z ciebie uczennica, powinnaś wiedzieć, że akurat angielska fonetyka jest bardzo niesforna jak już ktoś tutaj napisał. a to "ŁYSO ci pustaku"... naprawdę świadczy tylko o Tobie. tyle na temat

kompaktowa

Całkowicie zgadzam się z koleżanką. Trochę kultury nie zaszkodzi... Nawet wypowiadając się w sieci.
A co do tematu ja zawsze wymawiałam Elija, z lekko zaznaczonym 'h', i tak jakby łącząc imię i nazwisko. Tutaj dowiedziałam się jak trzeba poprawnie wymawiać, ale już chyba swojego przyzwyczajenia nie zmienię. :)

Shire_Velvet

aha SKROMNOŚĆ takie słowo też istnieje, :3

Zgadzam się:) Sama tak wymawiam...Z drugiej strony imię ładne i ciekawe.

Shire_Velvet

Z całym szacunkiem, ale w większości wyrazów "i" czytasz jak "y" - mowisz "stupyd", a nie "stupajd", to samo wizard - łyzeed, nie łajzeed, ponad to Polish, lizard, fish, big itd. Ja myślę, że to mógłby być "il(y)dża", ale to tylko moje przypuszczenie...

SkyGuy1212

No dobra, takie bardziej i/y.

Shire_Velvet

Może nie dosłownie Ilaidża xd bo te dż się czyta bardziej jako ż. xd takie zniekształcone ilaidża xdd No ! jesteś dobra z angla to pewnie wymowę też masz niezłą więc pewnie kumasz o co mi chodzi. ;]

Shire_Velvet

Dzięki zawsze zastanawiała mnie wymowa tego imienia, a z angielskiego nigdy orłem nie byłam ;) A jeśli chodzi o filmik superowy.

elinka_p

Eljah Łud :) jak tak mówie

Janko_Muzykant

A ja od kiedy pamiętam Ilajża Łud, bo z tym 'dż' to taki odrobinę spolszczony akcent angielskiego wychodzi. A nie ma chyba nic gorszego niż akcenty...

piernikzmarmolada

o właśnie xd ty to napisałaś a ja na to wpadłam przed chwilą haha xd

użytkownik usunięty
elinka_p

A ja wymawiam normalnie :D
Te angielskie regułki wymawiania to debilstwo... Może pomóc, w niektórych przypadkach, ale najlepiej raz usłyszeć i też tak mówić.

elinka_p

A ja w jakimś wywiadzie słyszałam (on sam tak powiedział) - Ilja. Skoro on tak powiedział to raczej prawda ;)

elinka_p

nie wiem czy czytales temat od poczatku, ale zostal tu umieszczony filmik, na ktorym aktor przedstawia sie, fon."ILAJDŻA" Wiec tutaj sytuacja jest juz wyjasniona :)

dolce8

Dolce8, nie czytałam tematu od początku i nie oglądałam tego filmiku. Ale już sprawa jest wyjaśniona i wiem jak się wymawia jego imię ;)

elinka_p

Ilajdza :D
ziam sam nie wie jak wymawiac swoje imie YO

lollallil

mwahahaha! ten filmik xD
ja to zawsze czytałam eljah x]
ale jak sie tak przedstawil to tak jest :D

KaMiLa96

Ilajdża :) Ja za to mówiłam 'Elajdże' i szczerze mówiąc dla mnie to brzmi o 2 nieba lepiej od tego 'Ilajdża', ale co zrobić :D
Bez względu na to, jak się nazywa i tak lubię pana Wood'a.

użytkownik usunięty
AyanoS

kurde.. ja teżMAm NoRmalnie 3 doktoraty i pięć dyplomów z angielskiego.. uczyłem się w najwyższej uczelni w czarnobylu i ja wam mówie że to się wymawia binladen! możę być ewentualnie alkaida....

rzeznikO_o - jakieś masz dziwne poczucie humoru. Przyznam, że imię dziwnie się wymawia, no ale widać w jego ojczystym kraju czasem się i takie imiona spotyka . tak wgl to aktor z niego niezły, a głos ma boooski ;* (dubbing filmu "9")

Searching_myself_96

Shire Velvet respekt dla ciebie, tez nie mialem zbytniego pojecia jak sie czyta nazwisko, Elijah'a Wood'a a tym gamoniem greenvalley'em sie nie przejmuj, typowy prostak i troll, na dodatek bez krzty honoru, udowodnilas mu, ze sie myli a on zamiast uznac swoj blad wyzywa na lewo i prawo :)

monsieur_dawid

Tutaj muszę lekko sprostować. Jak to ujął jeden z amerykańskich forumowiczów, rzadko spotykane imiona mają to do siebie że często posiadają więcej niż jedną poprawną wymowę. Nawet wymowa mojego imienia czyli Sebastian spotyka się z różnicami w końcówce np -an -en czy -ę :) I tak wymowa imienia Elijah którą usłyszałem oglądając róznego rodzaju talk-show wyglądała: tak jak już wspomniane Ilajdża oraz Elajdża (Nie ma przesłanek ku temu aby któraś wersja była odpowiedniejsza. Angielskie "e" wymawia się "i" jako pojedynczą samogłoskę (i w dużej większości przypadków na początku zdania), mimo to w połączeniu z innymi literami może zachować swoje brzmienie czyli "e" tak jak np. w słowie eligible.) Osobiście częściej zdarzało mi się spotkać z tą drugą i tej właśnie używam ale tak jak już pisałem, obie są poprawne. Na końcu zapisu fonetycznego powinno też być uwzględnione "h" ale z powodu tego że jest praktycznie niesłyszlne można je pominąć.

Seba13169

Kuźwa robicie z igły widły. Obejrzyjcie sobie film "Niezniszczalny" z lektorem i sprawa jasna.

sokol93

http://www.youtube.com/watch?v=uN7IgFEegZw


Jest Elajdża i raczej Jay Lano to wie lepiej jak wymawiać jego imię niż filmwebowicze, nawet ci z 6 ;)

elinka_p

on sie nazywa dla mnie eljasz drewno i styknie ;D

BenQ_Kinomaniak

pamiętam jeszcze jak w telewizji reklamowali 'hooligans' i koleś wymawiał jego imię jako 'elajże'.. no ale w sumie to cięzko stwierdzić.. poza tym, czy to ważne? i tak z nim nie pogadacie :P

BenQ_Kinomaniak

brawo!:D

elinka_p

słyszałam parę razy 'Elaja/Elija' i sama też tak to czytam. Chociaż też myślę, że może to być 'Ilaja'.

dropszzz

I tak ten filmik jest najlepszy :)) za krótki <br/>

elinka_p

Elajdża Łuud. Na pewno w ten lub bardzo bardzo podobny sposób.

elinka_p

a ja sobie pozwolę zacytować koleżankę wisienkę:

" ale macie problem, po prostu Eljasz Drewno i tyle XD "


xDD

elinka_p

skoro "Ilajdża", to dlaczego osoby, które twierdzą, że tak właśnie się to powinno czytać(i co rzeczywiście wynika z filmiku), piszą uparcie końcówkę odmieniając jego imię jakby faktycznie czytali "Eljah" np. "strony o Elijah'u"? wg. mnie jak już, to albo nie odmieniać albo "o Elijah'y", co wygląda dość dziwnie... postuluję nie odmieniać?

elinka_p

elajża (takie a przechodzące w e, jak w 'man') łud.
Obczajcie materiały z planu Władcy ;)

kala456

Zdurnieć można od tej wymowy. U mnie przyjęło się Fredka:) i zawsze będzie Fredką:)

elinka_p

Ja znów słyszałam w TV jak mówią ,,Eliżaja'' z akcentem na ,,li''. Ale to chyba nie tak coś.
Tylko na mnie nie wrzeszczeć, bo nie ja wymyśliłam:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones